Vyhledávání

mug

visamastercard

zpět na seznam

Bylinný čaj - Goji = Lycium chinense = Kustovnice

Lycium chinense - čaj

Hmotnost: 100 g

Použití: Čaj Lycium chinense, neboli kustovnice čínská je tonikum, pro posílení ledvin, jater a při únavě. Omezuje vznik bolestí v kříži, kolenou, kotnících, hlavy, závratí, hučení v uších atd. Omezuje předčasný výron semene a vznik impotence. Snižuje cholesterol a cukr v krvi.

Dále o tomto čaji viz. detail.

Cena: 249 Kč    


Složení : Lycium chinense - Kustovnice čínská - plod

 

Obsažené látky: Lycium chinense neboli Kustovnice čínská obsahuje zejména karotenoidy, betain, provitamín A karoten, zeaxanthin, fysalen, vitamín E, B1, B2 a C, steroidy, gramisterol, cykloartanol, beta sitosterol, kyselinu lynolovou, linolenovou, alkaloid kukoamin A a celou řadu minerálů v organické formě.

 

Použití: Harmonizuje meridián jater a ledvin. Pěstuje se zejména v Číně a Tibetu.

 • Plod se používá jako celkové tonikum, pro posílení ledvin, jater a při únavě.
 • Omezuje vznik bolestí v kříži, kolenou a kotníků zevnitř, hlavy, závratí, hučení v uších a kožních potíží v dolní části těla vzniklých v důsledku prázdnoty ledvin.
 • Omezuje předčasný výron semene, vznik impotence a chudokrevnosti.
 • Zvlhčuje plíce, vyživuje krev, snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi.
 • Zlepšuje pevnost šlach, nehtů, ostrost zraku, zánět spojivek, rozmazané nebo slabé vidění, odstraňuje světloplachost a šeroslepost, zlepšuje vidění ve tmě.
 • Je přirozeným zdrojem energie i z lehce stravitelných cukrů a provitamínu A, vitamínů B1,B2 a C pro sportovce, těžce pracující, oslabené a zestárlé lidi.
 • Podporuje dlouhověkost. Má antioxidační účinky - eliminuje riziko poškození buněk volnými radikály a slunečním zářením, tím zpomaluje stárnutí kůže a těla.
 • Preventivně ochraňuje jaterní buňky proti některým chemickým látkám, zejména tetrachloru, stimuluje tvorbu červených a bílých krvinek, činnost střev, relaxuje cévní svaly a normalizuje vysoký krevní tlak.
 • Napomáhá rychle regenerovat buňky po ozáření X paprsky.
 • Stimuluje parasympatický nervový systém.
 • Zlepšuje metabolismus tuků.
 • Eliminuje výraznost červených žilek na tvářích, přes jaterní harmonizaci příznivě působí na menstruační cyklus a omezuje vznik vysoké teploty při malárii.
 • Celkově zklidňuje vzteklé, výbušné, rozbouřené povahy a prchlivé rudolícé mrzouty.

 

Dávkování a příprava: 1/ lehké pro stimulaci: 2 - 3 čajové lžičky plodů Lycium chinense smíchejte se 3/4 litru vody, povařte 3 minuty a sceďte. Popíjejte v průběhu dne do 17.00 hod. Čaj můžete lehce přisladit medem. Pro svoji příjemnou chuť se plody dají jíst i syrové jako rozinky. Plody můžete posypat a vylepšit rýžovou, nebo krupičnou kaši, nebo je přidat do různých ovocných knedlíků a jablečného štrůdlu.

 

Upozornění: Ve všech případech užití následuje po 3 týdnech užívání 1 týden pauza. Skladujte v suchu při pokojové teplotě. Není určeno pro děti do 3 let! Uschovejte mimo dosah dětí!

 

 

Proč nakupovat u nás?

Nevyhovuje vám tento výrobek? Vyberte si z následující nabídky.

Bylinný čaj Diocel

Bylinný čaj Diocel
Cena: 249Kč     Objednat
 

Vstup pro registrované


Nákupní košík je prázdný

Poslat

Nejžádánější zboží

Vodník/stojící-P

Vodník stojící-P
Cena: 1069Kč     Objednat