Vyhledávání

mug

visamastercard

6.2.2010 Aromaterpie

AROMATERAPIE

 

Mohou vůně léčit?

Aromaterapie neléčí vůní, ale svými fyzikálními a chemiskými vlastnostmi. Pocit vůně je jen způsob, jak mozek interpretuje čichový vjem. Mozek vznikl z čichového laloku. Co voní , je dobré, co nevoní-nebrat. Mozek však rozumí jen původním přírodním signálům. Syntetické produkty umějí mozek ošálit. Leckdy škodí. Aromaterapie voní jen svou přidanou hodnotou. Jejím hlavním smyslem je vyvolat ZMĚNU. Například minimalizovat výskyt plísní, virů, bakterií, toxinů v domácím prostředí i v prostředí firmy.

 

Jaký je rozdíl mezi vonnými prostředky a aromaterapií?

Vonné prostředky nejsou aromaterapie. Vonné prostředky jsou z ropy a voní. Jejich vliv na zdraví je velmi problematický. Uvažujte sám/a….“při potřísnění pokožky může vyvolat alergickou reakci“, stojí na etiketě výrobků. Teď si představte, že to co může poškodit Vaši pokožku, která je odolná vůči všem možným povětrnostním vlivům a teplotním vlivům, tak tu věc dýcháte. V plicním epitelu, který je mnohem citlivější, jsou molekuly těchto látek předávány Vaší krvi. Ta tyto syntetické látky rozvede do každičké molekuly Vašeho těla. Skoro bych začala uvažovat o detoxikaci.

 

Jak funguje aromaterapie?

Silice mají přírodní původ. Mají stejný vitální princip jako molekuly Vašeho těla. Molekuly silic předávají tělním molekulám záporný elektrický náboj, který se přenese na buněčnou membránu. Ten pak zabrání virům, bakteriím, toxinům v infiltraci do buněčného prostředí. To znamená, že posiluje imunitu. Molekuly silic přímo likvidují přítomné nežádoucí mikroorganismy. Některé mají lepší účinky než antibiotika, některé jsou účinnější než chlór. O čichovém vjemu ani nemluvě. Stačí, když do svého prohlížeče na internetu zadáte slovo aromaterapie a Váš život může být zdravější a to nemluvě o změnách v prostředí uvnitř rodiny. Já sama již používám jen přírodní silice, mám 5letého syna, který letošní zimu ani jednou nemarodil, naposledy se na podzim ukázala jen jedna reakce na detoxikaci kapičkama Joalis, protože jsem nejprve chtěla, aby jeho imunitní systém byl připraven na boj s viry…..

Zdá se, že se mně to podařilo……přeji všem ať se to podaří i Vám…..

 

autor: Vendulka

6.2.2010 Do cesty mně vstoupilo slovo….

Do cesty mně vstoupilo slovo….

Už jste o tom určitě slyšeli, když jste to slyšeli, buď Vám to bylo příjemné a nebo naprosto protivné a nebo jste k tomu zaujali naprosto lhostejný postoj. Je to slovo homaopatie. Já když jsem toto slovo slyšela poprvé, měla jsem nemocnou dceru, měla opakované zápaly plic, několikrát byla v nemocnici, její váha byla hluboce pod normou. Když mně jeden můj známí řekl, hele já to studuji, je to docela zajímavé, vzplanula ve mně zvědavost. Nejprve jsem sedla na internet a zadala slovo homeopatie. A seděla a četla a seděla a četla dlouho do noci. Četla jsem případy, které zázračná kulička zbavila bradavic, zbavila chronických potíží s kůží, zbavila je zácpy a vůbec všech možných neduhů. Říkala jsem si, jak je možné, že takhle zázračná metoda, taková jednoduchá pomoc není na žebříčku pomoci na prvním místě. Jak je možné, když je něco tak senzačního, že to není běžně dostupné. Našla jsem homeopata, řekla jsem si, že nejprve já sama vyzkouším ten zázrak, prověřím a potom teprve přivezu dceru. No a tak jsem jela, měla jsem různé potíže, častá nemocnost, nízký krevní tlak, velice často se mně motala hlava, byla jsem neuvěřitelně spavá a moje lékařka mně předepsala lázně na diagnózu chronická únavu, kterou mně diagnostikovala. A to mně v té době bylo 25let…hned na začátku jsem byla překvapena přístupem lékaře. Ta lidskost, ten upřímný zájem, žádná složitá vyšetření jen rozhovor, který trval dvě hodiny. Dostala jsem nějaké kuličky přímo u něj v ordinaci a to jen jednorázově. Doma jsem už nebrala nic. Měla jsem zavolat kontrolu a potom se uvidí..volala jsem hned druhý den, že jsem šíleně unavená, že to snad není možné vydržet. Řekl-vydržte. Vydržela jsem. Jela jsem tam za měsíc znovu, ale to již s dcerou. Já osobně jsem se cítila dobře, nemotala se mně hlava, přibrala jsem 5kg na váze a měla energie na rozdávání. Samozřejmě jsem musela některé věci a vztahy ve svém životě změnit. Dcera po jediné dávce homeopatického léku přibrala za dva roky 20kg. Zápal plic se již neobjevil, začala sportovat, zlepšila se ve škole. Měla lepší koncentraci a celkově více energie.

Tak tahle jsem já potkala homeopatii. Měla jsem ohromné štěstí, protože jsem si vybrala skvělého lékaře, který byl velice přesný a také dobrý učitel. Jsem obyčejná ženská, nejsem homeopat, nebo odborník, homeopatii už znám 10 let,citím k ní veliký obdiv, ale i respekt, můj syn, kterému je dnes 5let je léčen, nebo spíše tlačen ke zdraví homeopatií, s homeopatií jsem prodělala porod, kojení, odstavení, noci nespaní při růstu zubů, spousty běžných nachlazení atd..dnes mám ve své domácí lékárničce jen homaopatii….a děkuji za každý den, ve kterém mně provází to slovo…..slovo Homeopatie….

autor: Vendulka

29.9.2009 Čaj platidlo východu

Čaj platidlo východu

 

 

Černý čaj je čaj procházející delší oxidací než zelený čaj, oolong nebo bílý čaj.Všechny tyto čaje jsou vyráběny z lítků Camellia sinensis. Černý čaj má silnější vůni a obsahuje kofein.

Oproti zelenému čaji, který v průběhu roku ztrácí svou vůni, si černý čaj vůni udrží i po několik let. To byl také důvod proč, byl černý čaj dlouho využíván v obchodu a v Mongolsku, Tibetu a na Sibiři byl až do devatenáctého století využíván jako měna. Černý čaj byl využíván jako barvivo na látku pro nižší třídu obyvatelstva, která si nemohla dovolit kvalitnější barvy na oblečení. Západnímu světu byl známý jediný čaj a to čaj černý. Ačkoliv popularita zeleného čaje roste, černý čaj stále zaujímá více než devatenáct procent čaje prodaného na Západě.

V Číně je černý čaj nejznámější pod tradičním názvem  Puerh.

 

1.6.2009 Cukr z listí

Rádi sladíte a máte rádi sladkosti? Určitě vám rodiče zakazovali jíst hodně sladkého aby jste měli zdravé zuby. Nyní si však můžete dopřát sladkého potěšení kolik jen budete chtít. Díky sladké trávě, kterou mimo jiné začínají využívat i takový giganti jako je Coca-Cola si můžete dopřát spousty sladkých chvilek. ....celý článek.

21.1.2009 Kotvičník přírodní viagra

Kotvičník pozemní je velice účinná bylina o které toho bylo již mnoho napsáno. Kromě pozitivních účinků na sexuální aktivitu jak u mužů, tak u žen, má i mnoho jiných velice prospěšných vlastností a účinků….celý článek

1.8.2008 Průjmová onemocnění: nejen letní problém

Průjem je onemocnění, které dokáže zkomplikovat život kdykoliv, obzvlášť pak v době prázdnin a letních dovolených. Ve většině případů se jedná o infekční problematiku...  celý článek

27.3.2008 Zabiják cholesterol

Víte, jak jste na tom se svým cholesterolem? Pokud jste zdraví, tak pravděpodobně možná jen tušíte, že nějaký vůbec máte. Výzkumy ukazují, že většina lidí nezná o cholesterolu ani základní informace. A to i přesto, že je zabijákem číslo jedna. ...celý článek.

19.3.2008 Boj proti stresu

Práce může skutečně zabíjet, při práci ve stresu se narušuje vnitřní systém těla a zvyšuje se riziko srdečních onemocnění. Podle výzkumu se u chronicky stresovaných pracovníků riziko srdečních chorob zvyšuje až o 68 procent. ...celý článek.

24.11.2007 Zázračná pára

Chřipku a nachlazení vyháněli z těla napařováním už naše babičky. Člověk se sklonil nad hrnec plný bylinek, z něhož šla léčivá pára, hlavu si přikryl ručníkem a bylo to. I dnes se najdou tací, kteří věří, že není nad pořádnou napářku. Musí se ovšem provádět rituálně. ...celý článek.

21.11.2007 Zdraví pohyb

Zdraví pohyb je základem vitality a zdraví člověka. Pokud cvičíte pravidelně, nebo alespoň parkrát v týdnu, tak vám tleskám. Mnoho lidí v dnešní uspěchané době má čas na cvičení minimální. Přitom stačí jen 20 minut denně. ...celý článek.

21.11.2007 Hubněte zdravě

Určitě to znáte sami, každý den na váze a ona si stále ukazuje co chce. Problematika obezity je závažné téma a prostředky k hubnutí zabírají na každého trochu jinak. Samozřejmě pohyb je velká pomoc při dietách, neboť spalování kalorií urychlí celý proces. ...celý článek.

21.11.2007 Kvalitní zdraví sex

O sexu už toho bylo napsáno hodně. Sex jako takový je pro lidský organismus prospěšný a napomáhá imunitě organismu, odbourává stres a pomáhá při hubnutí. Proto abychom si dopřáli krásných chvil s naším partnerem se dá využít několika afrodisiak. ...celý článek.

21.11.2007 Pusťte chřipku k vodě

Podnikáte a nemůžete si dovolit být nemocní? Chcete být aktivní po celý rok?

Pokud máte náročné a stresové zaměstnání musíte tomu upravit i svůj životní styl. Doporučujeme v průběhu roku projít jednou či dvakrát očistnou kůrou. Dopřejte tělu odpočinek od toxinů, ulevte nervům od stresu! ...celý článek.

Vstup pro registrované


Nákupní košík je prázdný

Poslat

Nejžádánější zboží