Vyhledávání

mug

visamastercard

Životní styl

6.2.2010 Lidská touha

Lidská touha

„Touha je zázrak“ zpívá se v jedné písni z muzikálu „Kvaska“ od Daniela Landy. Je to pomyslné chvění srdce, plamen duše, tvůrčí potenciál šedých buněk mozkových. Je to neustále něco hledat, objevovat, zdokonalovat, nacházet cesty k poznání, pozorovat nekonečný vesmír, sochat sochy, skládat verše, malovat neviditelné, konstruovat auta, vymýšlet oblečení, tvořit nové chuti, míchat vůně a nořit se do neprobádaných končin lidského vědomí.

Touha je nejmocnější emoce člověka, bez ní bychom se nepostavili na zadní, nikdy neslezli ze stromu na zem, nepronesli první slovo, nerozdělali oheň a neobydleli první jeskyni. Touha je hnací motor.

Člověkem hýbe jen to, po čem touží a co je jeho ideálem, Většině „neprobuzených“ lidí však vládne strach, nedůvěra a touha ovládat druhé (měnit je k obrazu svému) – nikoli touha ovládat a přemáhat sebe sama. Naše přirozená povaha se projevuje skrze náš osud – životní „výukový program“. A právě vědomou kultivací naší přirozené povahy, můžeme svůj osud měnit a poznávat působení principu příčina-následek.

Nejvyšší touha uložená v srdci probuzeného člověka je touha dávat ze sebe jen to nejlepší, projevovat se svobodně celou svojí Bytostí…Být sám - sama sebou.

George Vithoulkas (homeopat), byl jako první, kdo vyjádřil bezchybnou definici zdraví ….

„ Zdraví je bezbolestný stav na fyzické úrovni, který zajišťuje pocit dobré tělesné pohody, na emocionální úrovni absenci tužeb a vášní, což vede k vyrovnanému, klidnému a pokojnému kreativnímu stavu, na mentální úrovni k osvobození od sobectví a egoismu, jeho výsledkem je DOBRO“,“ Dokonale zdravá osoba je Láskyplná a Moudrá“.

A tak bych chtěla říci všem kdo touží…touha je dar, touha je motor a jestli toužíte po věcech jako zdraví, láska, štěstí, světlo….hledejte…nechte svojí touhu narůst do obrovských rozměrů, nenechte se odradit ani okolím, ani svým egem, které se brání, vyprodukuje třeba i nemoc, jen aby zabránilo probuzení…a nebo přijde nemoc proto, abychom se konečně probudili. Jestli-že se probudíte, budete si naslouchat, potom budete spokojeni sami ze sebou, každý den pro Vás bude dar, každý den budete cítit v sobě teplo, víru, lásku a světlo.

 Jediné co opravdu můžeme změnit jsme my samy………

Přeji všem kdo touží hledat, ať naleznou………

 

autor: Vendulka

6.2.2010 Proč je důležité učit děti milovat přírodu?

Proč je důležité učit děti milovat přírodu?

Kdo umí milovat okolní svět, naučí se hlavně milovat sám sebe. Kde jinde by se malý člověk naučil takovému respektu, jaký v sobě mají zvířata. Kde jinde by se měl malý člověk naučit úctě, ohleduplnosti a i sobeckosti, která je v dnešním světě také potřeba. Dokud jsme na Zemi, je naším úkolem a smyslem našeho života – naučit se milovat. Děti jsou základem a budoucností všeho příštího, příštích generací celého lidstva a hlavně jsou nadějí této planety.

Naučme své děti vnímat přírodu jako svého partnera, který nám daruje sílu, zdraví a radost, a to co zasejeme, nakonec i sklidíme. Přejme si všichni společně, ať jsou naše stodoly a sýpky plné. Podle toho, co dětem v průběhu jejich dětství darujeme, tak bude vypadat jejich celý život a i budoucnost nás samotných. Když darujeme lásku, vyrostou kolem nás lidé naplnění láskou, když darujeme světlo, budou naše další generace plné světla, které nepohltí ani agrese, ani drogy, ani násilí na druhých, ani devastace přírody. Prostě sklidíme, co jsme zaseli.

Proto sejme pozorně a vybírejme semena, která vkládáme.

Víte o tom, že začala éra nejdůležitějších deseti let naší modré planety? Víte o tom, že během těchto posledních deseti let je ještě šance odvrátit zkázu, ke které nevyhnutelně spějeme? Po překročení této desetileté hranice, když nebudou přijata od každého jedince určitá opatření, již bude pozdě na návrat. Víte o tom, že každý jedinec na této planetě by měl za svůj život zasadit deset stromů? Přesně tolik jich je potřeba na to, aby pomohly odstranit zplodiny, které jediný člověk vyprodukuje do ovzduší. Naučme naše děti i nás sázet stromy, které jsou tolik potřeba pro naší planetu. Naučme je, ať je to baví, a ať z toho mají radost. Protože potom jejich životy budou barevnější, veselejší a radostnější.

Víte o tom, že jen když každý den vaříte jídlo pro svoje děti a nepoužijete pokličku, tak napomáháte k oteplování naší planety? Naučme se my i naše děti vařit jídlo s pokličkou, a i tak bude jejich příští život lepší, a nebudou se muset strachovat záplav, hurikánů a vůbec o svůj život.

Toto vše je naučme, nenechme je sedět u televize, který hltí na naše děti jen reklamy plné lží, filmy plné nenávisti a naučí je vůbec ničemu. Jedině je učí nepřemýšlet o životě, který je kolem nás. Neučí je, že vše kolem nás je ovlivňuje, a až přijdou těžké chvíle v jejich životě, tak ať hledají a přemýšlejí jak si pomoci. Ať mají z čeho čerpat, ať vědí, z čeho vzešli, a ať se necítí vytrženy z toho přirozeného, které vždy bylo kolem nás. Ať vědí, že vzešli z přírody, a nenechají se z ní od společnosti toužící po hmotě více a více vytrhávat. Kde jinde by měly hledat svoje kořeny, nežli tam, odkud vzešli.

Věřte, že potom naše příští generace bude méně nemocná, více milující a hlavně ve svém životě více spokojenější., tak jak byli lidé dřív. Věřím, že každý rodič si přeje pro své děti to nejlepší a proto se snažme, aby to bylo to, z čeho mohou čerpat ve svém dalším životě. A určitě nebudou čerpat z hraček za tisíce, nebudou čerpat z televize, která je bezduchá, nebudou čerpat z dovolených u moře, nebudou čerpat z počítačů, nebudou čerpat z nepřítomnosti rodičů, kteří se na to někde snaží vydělat. Ale věřme, že budou čerpat z výletů do lesů, budou čerpat z přítomností rodičů, kteří mají čas na jejich bolístky, otázky i pohádky a hlavně je milují takové jaké jsou. Nekladou podmínky pro lásku, nekladou důraz na výkon, prostě je jen milují a jsou s nimi. Učme se i my od svých dětí, učme se být lepšími rodiči, učme se naslouchat jeden druhému, protože pak náš i jejich život bude lepší…..(autor-idealistický rodič) Venda…….

 

autor: Vendulka

Vstup pro registrované


Nákupní košík je prázdný

Nejžádánější zboží

Vodník/stojící-P

Vodník stojící-P
Cena: 1250Kč     Objednat