Vyhledávání

mug

visamastercard

zpět na seznam

Lidská touha

Lidská touha

„Touha je zázrak“ zpívá se v jedné písni z muzikálu „Kvaska“ od Daniela Landy. Je to pomyslné chvění srdce, plamen duše, tvůrčí potenciál šedých buněk mozkových. Je to neustále něco hledat, objevovat, zdokonalovat, nacházet cesty k poznání, pozorovat nekonečný vesmír, sochat sochy, skládat verše, malovat neviditelné, konstruovat auta, vymýšlet oblečení, tvořit nové chuti, míchat vůně a nořit se do neprobádaných končin lidského vědomí.

Touha je nejmocnější emoce člověka, bez ní bychom se nepostavili na zadní, nikdy neslezli ze stromu na zem, nepronesli první slovo, nerozdělali oheň a neobydleli první jeskyni. Touha je hnací motor.

Člověkem hýbe jen to, po čem touží a co je jeho ideálem, Většině „neprobuzených“ lidí však vládne strach, nedůvěra a touha ovládat druhé (měnit je k obrazu svému) – nikoli touha ovládat a přemáhat sebe sama. Naše přirozená povaha se projevuje skrze náš osud – životní „výukový program“. A právě vědomou kultivací naší přirozené povahy, můžeme svůj osud měnit a poznávat působení principu příčina-následek.

Nejvyšší touha uložená v srdci probuzeného člověka je touha dávat ze sebe jen to nejlepší, projevovat se svobodně celou svojí Bytostí…Být sám - sama sebou.

George Vithoulkas (homeopat), byl jako první, kdo vyjádřil bezchybnou definici zdraví ….

„ Zdraví je bezbolestný stav na fyzické úrovni, který zajišťuje pocit dobré tělesné pohody, na emocionální úrovni absenci tužeb a vášní, což vede k vyrovnanému, klidnému a pokojnému kreativnímu stavu, na mentální úrovni k osvobození od sobectví a egoismu, jeho výsledkem je DOBRO“,“ Dokonale zdravá osoba je Láskyplná a Moudrá“.

A tak bych chtěla říci všem kdo touží…touha je dar, touha je motor a jestli toužíte po věcech jako zdraví, láska, štěstí, světlo….hledejte…nechte svojí touhu narůst do obrovských rozměrů, nenechte se odradit ani okolím, ani svým egem, které se brání, vyprodukuje třeba i nemoc, jen aby zabránilo probuzení…a nebo přijde nemoc proto, abychom se konečně probudili. Jestli-že se probudíte, budete si naslouchat, potom budete spokojeni sami ze sebou, každý den pro Vás bude dar, každý den budete cítit v sobě teplo, víru, lásku a světlo.

 Jediné co opravdu můžeme změnit jsme my samy………

Přeji všem kdo touží hledat, ať naleznou………

 

autor: Vendulka

6.2.2010

Vstup pro registrované


Nákupní košík je prázdný

Nejžádánější zboží

Vodník/stojící-P

Vodník stojící-P
Cena: 1250Kč     Objednat